Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu jest jedną z najlepszych specjalistycznych uczelni w Polsce. Jest spadkobiercą intelektualnego i naukowego dorobku uczelni lwowskich i ich tradycji. Łączy dziedzictwo i najlepsze tradycje z innowacyjnością. Studiuje tu ponad 9 000 studentów.
Uczelnia oferuje nowoczesne kształcenie na kierunkach przyrodniczych i technicznych, wypełnia misję kształcenia studentów i prowadzenia badań naukowych oraz podejmuje wszechstronne działania na rzecz wykorzystania, przekształcania, ochrony zasobów przyrody i środowiska naturalnego.
Uczelnia oferuje szeroki wachlarz kierunków studiów i specjalności, nowoczesną infrastrukturę i zaplecze dydaktyczne, komfortowe i niedrogie zakwaterowanie w domach studenckich, obiekty sportowe (m.in. siłownia, kryty basen, boiska do siatkówki i koszykówki).
Wysoka jakość nauczania i badań naukowych kształci wysoko wykwalifikowanych specjalistów poszukiwanych na rynku pracy. Co roku mury Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu opuszcza około 2800 absolwentów.
Ciekawe informacje o uczelni:
– Trzy wydziały Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt, Wydział Medycyny Weterynaryjnej oraz Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności) uzyskały prestiżowego statusu KNOW (Krajowe Naukowe Ośrodki Wiodące).
– Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Wydział Medycyny Weterynaryjnej otrzymały najlepszą ocenę A+, a Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt – ocenę A pod względem działalności naukowej i badawczo – rozwojowej.
– Ranking Perspektyw 2020:
Geodezja i kartografia 1 miejsce,
Kierunki o żywieniu i żywności – 1 miejsce,
Weterynaria – 2 miejsce,
Biotechnologia – 3 miejsce,
Zootechnika – 3 miejsce.
Finalnie UPWr na mocnej 25 pozycji w rankingu ogólnym, 5 pod względem potencjału naukowego i 2 miejscu wśród uczelni rolniczych.
– Wydział Medycyny Weterynaryjnej posiada akredytację Europejskiego Stowarzyszenia Wydziałów Medycyny Weterynaryjnej EAEVE Certificate of Approval
– Studentka IV roku kierunku weterynaria, Safoura Reza, wygrała konkurs INTERSTUDENT (dla najlepszych zagranicznych studentów uczących się w Polsce) w 2018 roku
– Studenci mają możliwość wyjazdu przez program ERASMUS+ do jednej z 128 uczelni partnerskich.
– Studenci mogą się rozwijać w jednym z 90 kół naukowych, 10 organizacji i grup twórczych, 18 sekcji sportowych.
Rekrutacja 2020
Rekrutacja krok po kroku.
Wykaz polskojęzycznych kierunków.
Kierunki anglojęzyczne.
Procedura rekrutacji:
Należy zarejestrować się w systemie rekrutacyjnym uczelni (apply.upwr.edu.pl) W systemie rekrutacyjnym kandydat umieszcza następujące dokumenty:
- Skan świadectwa maturalnego (atestat+dodatek) z apostille oraz tłumaczenie*.
- Certyfikat ZNO, EGE, CT lub inny z państwowego egzaminu przeprowadzonego na zakończenie szkoły średniej wraz z tłumaczeniem*;
- Skan dyplomu licencjackiego (dyplom bakaławra+dodatek) z apostille oraz tłumaczenie* (kandydaci na studia II stopnia).
- Skan paszportu zagranicznego (strona ze zdjęciem i danymi).
- Certyfikat z języka polskiego (jeżeli kandydat posiada)**.
- Aktualna fotografia (w wersji elektronicznej) zgodna w wymogami: https://apply.upwr.edu.pl/pl_PL/contents/content/14-parametry-zdjcia
- Potwierdzenie dokonania opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 PLN. Po dokonaniu rejestracji kandydat otrzyma przez system Dream Apply dane do dokonania płatności za opłatę rekrutacyjną;
- Dla niepełnoletnich kandydatów zgoda rodziców na podjęcie studiów, wzór do pobrania UkrRus
- Zaświadczenie medyczne wydane przez lekarza medycyny pracy, stwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia studiów na wskazanym kierunku (skierowanie na badanie wydaje przyjętym kandydatom Biuro Rekrutacji); lista kierunków oraz placówek medycznych dostępna jest tutaj Lista placówek medycznych
Po ogłoszeniu wyników rekrutacji wszystkie oryginały dokumentów wraz z ich kserokopiami oraz wydrukowaną i podpisaną ankietę z systemu DreamApply należy złożyć w Biurze Rekrutacji .
*Dla ułatwienia i uproszczenia procedur rekrutacyjnych, na pierwszym etapie składania dokumentów przyjmowane są tłumaczenia na język polski wykonane przez osobę lub instytucję do tego uprawnione w kraju zamieszkania (np. biuro tłumaczeń), tłumaczenia nie muszą być zatwierdzone notarialnie. Osoby przyjęte na studia, składające oryginały dokumentów powinny dostarczyć tłumaczenia zrobione lub zatwierdzone przez tłumacza przysięgłego.
**Dokumenty potwierdzające znajomość języka polskiego:
- ukończony roczny kurs przygotowawczy do podjęcia nauki w języku polskim w jednostkach wyznaczonych przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego, lub
- certyfikat znajomości języka polskiego wydany przez Państwową Komisję Poświadczania znajomości Języka Polskiego jako Obcego, lub
- uzyskają potwierdzenie uczelni przyjmującej, że ich przygotowanie oraz stopień znajomości języka polskiego pozwalają na podjęcie studiów w języku polskim
- atestat (świadectwo dojrzałości) wydane w polskim systemie oświaty
- dyplom ukończenia uczelni wyższej w polskim systemie szkolnictwa wyższego
Dla kandydatów, którzy nie posiadają certyfikatu z języka polskiego uznawanego przez Uniwersytet organizowany jest egzamin z języka polskiego. Egzamin może zostać przeprowadzony za pośrednictwem Skype’a i platformy e-learningowej lub w Biurze Rekrutacji.
Test składa się z dwóch modułów: rozmowa z kandydatem na zadany temat oraz część pisemna, na którą składa się część leksykalno-gramatyczną, słuchanie ze zrozumieniem, rozumienie tekstu czytanego. Z testu można otrzymać łącznie 100 pkt.
Kontakt:
Biuro Rekrutacji
ul. Norwida 25, bud. A-5
50-375 Wrocław
tel. 71 320 1045
e-mail: admission@upwr.edu.pl
Skype: rekrutacjaupwr
Opłaty
Cudzoziemcy podejmujący naukę w języku polskim w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego lub drugiego stopnia albo jednolitych studiach magisterskich wnoszą opłaty semestralne w wysokości:
WYDZIAŁ | OPŁATA ZA SEMESTR STUDIÓW I STOPNIA |
OPŁATA ZA SEMESTR STUDIÓW II STOPNIA |
BIOLOGII I HODOWLI ZWIERZĄT
|
2600 zł
|
3900 zł
|
BIOTECHNOLOGII I NAUK O ŻYWNOŚCI
|
2600 zł
|
3900 zł
|
INŻYNIERII KSZTAŁTOWANIA ŚRODOWISKA
I GEODEZJI
|
2600 zł
|
3900 zł
|
MEDYCYNY WETERYNARYJNEJ
|
6000 zł*
|
|
PRZYRODNICZO-TECHNOLOGICZNY
|
2600 zł
|
3900 zł |
*Jednolite studia magisterskie/opłata 6000 zł za semestr.
Sprawdź, co możesz studiować na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu>>