Dlaczego Wrocław?

infografika_Dlaczego-warto-studiować-we-Wrocławiu

Czemu warto wybrać właśnie Wrocław? Jest przynajmniej 5 powodów:

Atmosfera miasta

panorama-katedra

Wrocław to 5 rzek, 12 wysp i 112 mostów, dlatego często jest zwany polską Wenecją. Jedna trzecia powierzchni miasta to parki i skwery. Wrocław szczyci się swoją ponad 1000-letnią historią, zachwyca oryginalną architekturą, wabi przychylnym klimatem. To najcieplejsze miasto w Polsce! Nie sposób się w nim nie zakochać. Odczuwalny tu jest splot wielu kultur, przywiezionych z różnych zakątków świata, Wrocław jest przyjazny cudzoziemcom.

Wysoki poziom edukacji

tkLOe7nnQ7mnMsiuijBy_hm

Wrocław – jeden z największych ośrodków akademickich w Polsce. Spośród 630 tyś. mieszkańców Wrocławia – 130 tyś. to studenci, którzy kształcą się w 28 uczelniach. Wrocławskie uczelnie plasują się wysoko w rankingach oferują bardzo bogatą i zróżnicowaną propozycję studiów wyższych. Kierunki i specjalności oferty edukacyjnej stale dostosowują się do wymogów rynków pracy i światowych tendencji. Dla studentów stwarza się bardzo korzystne warunki dla zdobywa doświadczenia odbywając praktyki w znanych międzynarodowych korporacjach.

Perspektywy zatrudnienia

studenci5

Wrocław jest czwartym, co do wielkości miastem w Polsce oraz największym na zachodzie Polski, stolicą Dolnośląskiego województwa. Współczesny symbol innowacji i sukcesu. Wiąże się to z dynamicznym wzrostem gospodarczym, wzrostem zagranicznych inwestycji, rozwojem środowiska biznesowego. Inwestują tu znane światowe koncerny, wśród nich: Credit Agricole, Credit Suisse, Google, Whirpool, Hewlett–Packard, ABB, Maco Pharrma, Siemens, Capgemini, Cadbury, IKEA, Makro, Toshiba, Volvo. W pobliżu miasta rozpoczął kolejną inwestycję koreański koncern LG, działa również znane centrum analityczne firmy McKinsey.

Ciekawe spędzanie wolnego czasu

unsplash_52c319226cefb_1

We Wrocławiu nie ma czasu na nudę. W kawiarniach, knajpach, klubach i restauracjach na Rynku życie pulsuje w dzień i w nocy. Kina, teatry, opera czy filharmonia – każdy może wybrać według swoich upodobań. We Wrocławiu znajduje się również najstarsze w Polsce ZOO, ogród botaniczny oraz ogród japoński, aquapark, baseny. Miasto można przemierzać rowerem miejskim.

We Wrocławiu odbywają się liczne muzyczne, literackie, teatralne i kino festiwale. Najbardziej znane spośród nich: Wratislavia Cantans, Jazz nad Odrą, Brave Festival, Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty, międzynarodowy festiwal teatralny DIALOG –WROCŁAW i wiele innych. W 2016 roku Miasto Wrocław pełniło funkcję Europejskiej Stolicy Kultury.

Nieograniczone możliwości

Wrocław stwarza nieograniczone możliwości otworzenia się na świat.Posiadając roczną wizę lub kartę pobytu studenci mogą bez przeszkód podróżować w strefie Schengen. Wystarczy spojrzeć na mapę, by dostrzec, że Berlin, Praga, Wiedeń czy inne europejskie stolice są w zasięgu ręki.

Mieszkanie we Wrocławiu to również okazja do lepszego poznania siebie oraz rozwijania swoich zainteresowań oraz odkrywania w sobie talentów. Otwarty udział w wielu wydarzeniach kulturalnych, stale odbywają się spotkania z ciekawymi ludźmi, prezentacje, warsztaty, wolontariat w aktywnie działających organizacjach pozarządowych.